Caritas Sobienie Jeziory


Aktualności

Dziękujemy za wspólne świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w
trakcie Parafialnego Pikniku Rodzinnego. Wszystkie punkty programu cieszyły się ogromnym
zainteresowaniem parafian oraz przybyłych gości.
Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które przyczyniły się do
zorganizowana tego wyjątkowego wydarzenia. Sponsorów, którzy przekazawali fanty na loterię, tych którzy zaszczycili nas swoją obecnością, osób uczestniczących w konkursach i wszystkich gości, dzięki którym ranga tego lokalnego wydarzenia stała się współmierna do święta, które wspólnie celebrowaliśmy.

Image result for logo caritas

 

aktualizacja 02.08.2018

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„Rodzina przyszłością Ojczyzny –
Piknik Rodzinny w Hołdzie Niepodległej ”

24 czerwca 2018 r.


Program ramowy:

11:30 Msza Św. w intencji Ojczyzny – Kościół pw. Wszystkich Świętych
w Sobieniach-Jeziorach
14:00 Oficjalne rozpoczęcie pikniku na stadionie sportowym przy
ul. Garwolińskiej 11 w Sobieniach-Jeziorach
14:15 Rodzinne zawody sportowe , pokazy strażackie
15:30 Pieśni patriotyczne w wykonaniu dziecięcej scholi oraz
Chóru Parafii pw. Wszystkich Świętych w Sobieniach-Jeziorach
16: 30 Mecz piłki nożnej - Księża Diecezji Siedleckiej : Klub Sportowy
Sobienie-Jeziory (60 min)
17:30 Konkurs wiedzy historycznej
18:15 „100 lat polskiej piosenki” - występ laureatów konkursu szkolnego

19:00 „Alicja w krainie czarów” – spektakl Fundacji „To lubię” w wykonaniu seniorów

20:00 „Gdzie się podziały tamte prywatki…” czyli DANCING z polską muzyką z dawnych lat – Zespół Reflex

Transmisja na żywo meczu Polska : Kolumbia z Mistrzostw Świata
w piłce nożnej Rosja 2018 r. - strefa kibica – sala gimnastyczna
w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieniach-
Jeziorach

22:00 Zabawa taneczna – Zespół "Reflex".

Atrakcje towarzyszące: Konkurs kulinarny, kiermasz książki, wystawa
rękodzieła, kuchnia polowa, grill, pokazy sprzętu wojskowego i straży
pożarnej, loteria fantowa, park rozrywki dla dzieci.


Gość specjalny Pan Michał Kondrat, reżyser filmów m.in. Matteo, Dwie Korony.

aktualizacja 25.07.2018

 


 

 

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Parafialnym Festynie Rodzinnym w Hołdzie Niepodległej...

SOBIENIE- JEZIORY 24.06.2018

 

 

 


JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA

              Wychodząc na przeciw ideii Jałmużny Wielkopostnej, Parafialny Zespół Caritas postanowił zorganizować, po każdej Drodze Krzyżowej, zbiórkę do puszek przeznaczoną na konkretną pomoc dla naszych parafian.

           Każdy kto chce i potrafi odmówić sobie przyjemności na rzecz drugiego człowieka, będzie mógł wesprzeć swoim przysłowiowym groszem cel, który przyświeca całej akcji.

Mianowicie, część kwoty która zostanie zebrana, będzie przekazana jako wsparcie w leczeniu dwudziestomiesięcznej dziewczynki z obustronnym zwichnięciem stawów kolanowych oraz chorobami towarzyszącymi. Druga część natomiast, zasili budżet potrzebny do remontu przeciekającego dachu dla jednej z rodzin.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w dzieło pomocy i okazania serca naszym bliźnim!

 

21.02.2018

 

To już V Bal Charytatywny...

            Składamy serdeczne podziękowania wszystkim UCZESTNIKOM V Charytatywnego Balu "Dłoni nie chowaj, dłoń swą wyciągnij..." oraz  niezawodnym SPONSOROM , którzy zdecydowali się wesprzeć naszą inicjatywę!

Dzięki Wam mogliśmy po raz kolejny razem miło spędzić czas, bawiąc się i  jednocześnie pomagając... Cały dochód z balu zostanie wykorzystany  na pomoc osobom starszym i samotnym oraz na wsparcie  najbardziej potrzebujących dzieci z terenu naszej parafii.

Z całego serca wszystkim  dziękujemy w imieniu własnym i naszych podopiecznych.

PZC Sobienie Jeziory.

10.02.2018

 

 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom IV Balu Charytatywnego "Na Skrzydła".

Nasza wspólna zabawa, gorąca atmosfera i głębokie zaangażowanie zaowocowały remontem mieszkania u kolejnej rodziny z naszej parafii.

 
 
 
Po raz kolejny zapraszamy wszystkich parafian do wzięcie udzialu w akcjii
 
 

,,Podaruj dziecku prezent"     

            

W  dniach od 29 listopada do 6 grudnia w naszym Kościele Parafialnym  będzie wystawiona puszka Caritas, do której  można wrzucać "Listy do Świętego Mikołaja"

 

Życzenia, które umieszczą dzieci w listach prosimy aby  były wrzucane do puszki przez osoby dorosłe.

 

Można wrzucić  list z oczekiwanym prezentem dla wybranego dziecka np. z sąsiedztwa lub innej wioski, jeżeli widzimy taką potrzebę. 
W liście należy umieścić imię i nazwisko dziecka, adres pod który Święty Mikołaj ma dostarczyć prezent, oraz numer telefonu, gdyż Święty Mikołaj nie zna dobrze całej naszej parafii.

Ponieważ Święty Mikołaj nie obrabował Banku i obawia się, ze nie będzie mógł sprostać wszystkim potrzebom prosi aby prezenty dla dzieci mieściły się w granicach kwoty  70-90zł
 

 Wszystkie listy zostaną wyjęte z puszki i ponumerowane tak aby na kartce został tylko prezent i numer – który wskaże nam do którego dziecka ma być  dostarczony prezent, następnie ponumerowane kartki z życzeniami zostaną wrzucone do kosza Świętego Mikołaja. Od  13 grudnia każdy z parafian, który będzie chciał wspomóc dzieło Świętego Mikołaja może zabrać losowo wybrana kartkę.Kupione Prezenty będziemy gromadzić pod wspólna choinką w Kościele Parafialnym do 24 grudnia
Należy pamiętać, aby na podarowanym prezencie umieścić naklejkę z numerem, który pozwoli zidentyfikować właściwego odbiorcę.


Święty Mikołaj obiecał, że osobiście swoim zaprzęgiem odwiedzi nasze domy w okresie świątecznym, żeby dostarczyć prezenty dzieciom.

 

-------------------------------------------------

 

W dniu 31.10.2015 r. delegacja naszego zespołu wzięła udział w Diecezjalnym Zjeździe Koordynatorów Parafialnych Zespołów Caritas w Siedlcach w parafii Św. Józefa.

Nasza praca została doceniona i wyróżniona na tle zespołów działających w Diecezji.

 

 

 

Po długich przygotowaniach zakończyliśmy pracę nad kalendarzem  PZ Caritas na rok 2016.

Kalendarz ten jest bardzo związany z naszą małą ojczyzną, zawiera opisy ciekawych i zasługujących na uwagę miejsc z naszego regionu.

Państwo oprócz tego że kupujecie kalendarz nabywacie jednocześnie ciekawą pamiątkę z opisami historycznymi i ciekawostkami o naszej ziemi

Dodatkowo każdy nabywający kalendarz,  włącza się też w budowanie funduszu pomocowego  naszej parafii. Podstawowa cegiełka za zakup kalendarza to 20 złotych, można też przy tej okazji dokonać większej wpłaty.

 

 

 

KAMPANIA ,,TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW"

 

Głównym celem kampanii ,,Tornister pełen uśmiechów" jest wyrównanie szans edukacyjnych, uczniów poprzez wyposażenie ich tornistrów w przybory szkolne tj. piórnik, zeszyty, bloki rysunkowe i techniczne, flamastry, farby, plastelinę, kredki itp.

    Wartość wyposażenia tornistra to koszt ok. pięćdziesięciu złotych.

  Od 12-go lipca można odebrać plecak z naszego Kościoła Parafialnego, w którym będzie się znajdowała lista niezbędnych przyborów na rok szkolny 2015/2016. Wyposażone plecaki należy składać do dnia 2-go sierpnia br. Odbiór ,,Uśmiechniętych tornistrów" planujemy w dniu 9-go  sierpnia po każdej z mszy św. w salce obok kościoła.

       Z góry dziękujemy za pomoc naszym podopiecznym

 

Parafialny Zespół Caritas poszukuje mieszkania lub części domu do wynajęcia na terenie Sobień Jezior dla jednej z rodzin.
Jeżeli ktoś Państwa mógłby pomóc w tym zakresie to bardzo prosimy  o kontakt  telefoniczny bądź mailowy z wolontariuszami Caritas 602-270-485, 696-464-089 lub bezpośrednio z ks. Proboszczem

 

II Bal charytatywny

Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim uczestnikom II Charytatywnego balu "Na Skrzydła" oraz tym którzy nie mogli wziąć udziału we wspólnej zabawie ale zdecydowali się wesprzeć naszą inicjatywę. Dzięki Wam mogliśmy po raz drugi razem miło spędzić czas, bawiąc się przy tym fantastycznie, a jednocześnie pomagając przy tym naszym bliskim, którzy tego najbardziej potrzebują

Z całego serca wszystkim Wam dziękujemy w imieniu własnym i naszych podopiecznych

PZC Sobienie Jeziory

 

 

"PODARUJ DZIECKU PREZENT"

    Nasz Parafialny Zespół Caritas postanowił również w tym roku pomóc Świętemu Mikołajowi organizując akcje "Podaruj dziecku prezent"         

   Już od dzisiaj do 7 grudnia w Kościele Parafialnym w Sobieniach Jeziorach będzie wystawiona puszka Caritas, do której  można wrzucać "listy do Świętego Mikołaja"

   Życzenia, które umieszczą dzieci w listach prosimy aby  były wrzucane do puszki przez osoby dorosłe.

   Można wrzucić  list z oczekiwanym prezentem dla wybranego dziecka np. z sąsiedztwa lub innej wioski, jeżeli widzimy taką potrzebę.
   W liście należy umieścić imię i nazwisko dziecka, adres pod który Święty Mikołaj ma dostarczyć prezent, oraz numer telefonu, gdyż nie zna on jeszcze dobrze całej naszej parafii.

Ponieważ Święty Mikołaj nie obrabował Banku i obawia się, ze nie będzie mógł sprostać wszystkim potrzebom prosi aby prezenty dla dzieci mieściły się w granicach  kwoty  70-90zł

 Wszystkie listy zostaną wyjęte z puszki i ponumerowane tak aby na kartce został tylko prezent i numer – który wskaże nam do którego dziecka ma być  dostarczony prezent  następnie ponumerowane kartki z życzeniami zostaną wrzucone do kosza Świętego Mikołaja. W dniach od 7do 14 grudnia każdy z parafian, który będzie chciał wspomóc   dzieło Świętego Mikołaja może zabrać losowo wybrana kartkę.Kupione Prezenty będziemy gromadzić pod wspólna choinką w Kościele Parafialnym do 24 grudnia
Należy pamiętać, aby na podarowanym prezencie umieścić naklejkę z numerem, który pozwoli zidentyfikować właściwego odbiorcę.


Święty Mikołaj obiecał, że osobiście swoim zaprzęgiem odwiedzi nasze domy w okresie świątecznym, żeby dostarczyć prezenty dzieciom.

 

 

ŚWIETLICA PARAFIALNA

 

Jest nam niezwykle miło poinformować Państwa, że od 4 listopada br. Parafialny Zespół Caritas wspólnie z KSM-em ruszył z nowym projektem „Świetlica Parafialna”. Jest on skierowany do dzieci ze szkoły podstawowej chcących miło i pożytecznie spędzić swój czas po zakończonych zajęciach szkolnych. Świetlica działa we wtorki i czwartki w godzinach 15.30 do 17.30 w salce parafialnej przy ul. Parysowskiej. Podczas tych spotkań dzieci będą mogły odrobić lekcje, pogłębić swoją wiedzę i pożytecznie spędzić czas rozwijając swoje zainteresowania pod dobrą opieką starszych kolegów z KSM. Cieszymy się że od pierwszych dni działalności nasza propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem najmłodszych, i serdecznie zapraszamy kolejne dzieci na wspólne zajęcia. W pespektywie mamy dodatkowo stworzenie sekcji językowej i sekcji muzycznej. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać u Pani Edyty Sztyber 698-679-064.

 

Serdecznie Zapraszamy

 

 
 
Sierpień 2014
 
Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowania wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w akcji “Tornister Pełen Uśmiechu”
Dzięki Waszej hojności czterdzieści plecaków wyposażonych we wszystkie niezbędne przybory szkolne trafiło w ręce najbardziej potrzebujących małych mieszkańców naszej parafii
 
Bardzo dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych

 

 

luty 2014
"Najpewniejszym sposobem, by czuć się szczęśliwym, to sprawić, by ktoś inny był szczęśliwy" 

Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje wszystkim gościom za obecność i doskonałą atmosferę podczas balu charytatywnego "Na Skrzydła". 
Okazaliście Państwo wielkie serce biorąc udział w naszym przedsięwzięciu, cały dochód z balu zostanie przekazany na wsparcie i rozwój dzieci z naszego terenu. 


Gorące słowa podziękowania kierujemy naszym sponsorom:

-Pani Hanna Domarecka właścicielka sali „Pod Jaworem”
-Hotel w Sobieniach Królewskich
-Firma „Dotyk Orientu” SPA w hotelu w Sobieniach Królewskich
-Bank Spółdzielczy Mazovia z placówką w Sobieniach Jeziorach
-Pani Lucyna Hasan właścicielka apteki w Sobieniach Jeziorach
-Pan Kazimierz Bukat dyrygent filharmonii narodowej
-Pan Tomasz Szewczuk firma KAM
-Pan Kazimierz Sabała właściciel Stacji Diagnostycznej
-Grupa producencka „Wilga Fruit”
-Pani Anna Żelazo właścicielka salonu fryzjerskiego 
-Pani Katarzyna Frindt właścicielka salonu kosmetycznego
-Pan Adam Banasiewicz właściciel sklepu ze sprzętem AGD i RTV
-Pani Justyna Krajewska właścicielka kwiaciarni w Sobieniach Jeziorach
-Koło łowieckie „Wilga” 
-Pan Wojciech Kasprzak właściciel sklepu „AGROKAS” 
-Pan Grzegorz Strachota producent wyrobów z mosiądzu
-Firma Alstar sklep ze sprzętem komputerowym
-Pan Zygmunt Osęka sołtys wsi Sobienie Kiełczewskie
-Pan Grzegorz Domarecki właściciel „Cukierni z tradycjami” 
 

grudzień 2013Święty Mikołaj dziękuje wszystkim parafianom za okazane serce i pomoc w akcji "Podaruj dziecku prezent".

Wasza chojność pozwoliła na zrealizowanie wielu dziecięcych marzeń i potrzeb.  

15 grudnia 2013Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy do naszych sponsorów. Bez ich pomocy, życzliwości i wsparcia PZC nie byłby w stanie prowadzić swojej działalności. 

W tym tygodniu dziękujemy rodzinie z naszej parafi, która włączyła się w program Skrzydła-Sobienie i objęła wsparciem finansowym jedno dziecko z  naszej parafii na rok szkolny 2013/2014. 

Dziękujemy Panu Markowi Meserszmitowi za przekazanie słodyczy dla dzieci z naszej parafii, słodycze są dystrybuowane razem z paczkami z żywnością. 


 

8 grudnia 2013

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym
dzieli się z innymi." 

Jan Paweł II

Tymi słowami Papieża Jana Pawła II
Parafialny Zespół CARITAS pragnie złożyć
Podziękowania
WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREJ WOLI


za uczestnictwo, pomoc, dar serca i zwykłą ludzką życzliwość okazaną podczas Zbiórki Żywności w dniach 06 – 07 grudnia 2013 roku. 

Za współpracę przy organizacji i przeprowadzeniu zbiórki pragniemy szczególnie podziękować kierownictwu i pracownikom sklepów Państwa Czarneckich, Państwa Tywonek, Państwa Domareckich oraz kierownictwu firmy Top Market

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom z Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i KSM-u w Sobieniach Jeziorach 
Dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia i solidarności międzyludzkiej. Dzięki ludziom takim jak WY świat staje się piękniejszy a w serce wstępuje nadzieja i świadomość, że nie jest się pozostawionym samemu sobie. 

Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać i Szczęść Boże

 

1 grudnia 2013


    Parafialny zespół Caritas kieruje gorące podziękowania dla kilku rodzin, chcących pozostać anonimowymi, które wspólnie podjęły się patronatu w ramach programu Skrzydła-Sobienie nad jednym z dzieci z naszej Parafii. 

    Dzięki tej inicjatywie bardzo zdolne dziecko, będzie mogło uczęszczać na dodatkowe lekcje z języka angielskiego i rozwijać swoje predyspozycje językowe. 
    Stworzyliście Państwo wspaniałą grupę ludzi wrażliwych i otwartych na potrzeby innych, działając w zespole pokazaliście, że można zrobić o wiele więcej niż w pojedynkę. 
    Składamy Wam za to serdeczne Bóg zapłać. 


 

15-16 listopada


Parafialny Zespół Caritas kieruje serdeczne podziękowania dla Pielgrzymów z naszej parafii, którzy w dniach 15-16 listopada nawiedzili Jasną Górę. 

Podczas tej pielgrzymki zebrali Oni i przekazali na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas kwotę 670zł. Suma ta pomoże w budowaniu budżetu parafialnego, dzięki któremu możemy pomagać najbardziej potrzebującym, aktualnie mamy pod opieką trzy rodziny w naszej parafii, oraz przygotowujemy program "zbiórka żywności" który odbędzie się na terenie sklepów w Sobieniach Jeziorach w dniach 6-7 grudnia 


Dziękujemy za wrażliwość i okazane serce.  

21 września 2013


Parafialny Zespół Caritas kieruje szczególne podziękowania dla dwóch naszych drużyn harcerskich: 

9 SOBIEŃSKIEJ DRUŻYNY WĘDROWNICZEJ "SPRZYSIĘŻENI" 

14 SDSH "STACYJKA"


Za szczególną postawę,
Pełną wrażliwości, zrozumienia
I chęci niesienia pomocy.
Dziękujemy za radości,
Które sprawiacie ludziom potrzebującym.

Podczas wakacji, harcerze poświęcili swój czas, włączając się w działania Caritasu. W ramach wolontariatu harcerze opiekowali się dwójką dzieci. 

 

1 września 2013


1 września w naszej parafii odbyła się zbiórka do puszek na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas, dzięki hojności Waszych serc zebraliśmy kwotę 2.224 zł. Pozwoliło to na doraźną pomoc dwóm rodzinom, które objęliśmy naszym patronatem. 


W działania naszego zespołu włączaja się także indywidualne osoby, dzięki ich zaangażowaniu i hojności udało nam się zebrać kwotę 3050 zł, dzięki temu mogliśmy zaspokoić doraźne potrzeby najbardziej potrzebujących parafian.

 

sierpień 2013


Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy przez projekt skrzydła pomóc trojgu dzieciom i w projekcie Rodzina - Rodzinie aktualnie pomagamy dwóm rodzinom z naszej parafii.